Cierpienie z powodu nerwicy

Witam od dwóch miesięcy cierpię z powodu nerwicy , która pojawiła się nagle w moim życiu . Nic na to nie wskazywało , pewnego dnia dostałam dziwnego ataku duszności , drętwienia ciała , kołatania serca . Od tego momentu towarzyszy mi ciągły lęk o moje zdrowie . Boję się zostać sama w domu czy też wyjść gdzieś samodzielnie a kiedy już to nastąpi czuję ogromny lęk który objawia się kołataniem serca i dusznościami . Nieco mniejszy lęk towarzyszy również podczas obecności innych domowników .

Witam,

Objawy o których Pani pisze mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych. Najlepiej jednak, by wybrała się Pani do psychologa/psychoterapeuty by specjalista "ocenił" co i na jakiej głębokości Pani dolega. Rzetelna ocena Pani stanu nie jest możliwa poprzez serwis internetowy. Objawy o których Pani pisze mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii, czasem w połączeniu z farmakoterapią (lekami przepisywanymi i branymi pod kontrolą lekarza psychiatry). Rozumiem, że wychodzenie z domu wiele teraz Panią kosztuje, ale zachęcam by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia.
Pomocy może Pani szukać m.in. w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic oraz w prywatnych gabinetach wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

By postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednią terapię powinna się Pani zgłosić do psychologa/psychoterapeuty oraz do psychiatry, bo być może konieczne będzie zastosowanie farmakoterapii. Ważne aby zbadać podłoże Pani dolegliwości, wtedy będzie można adekwatnie zadziałać. A do tego potrzebny jest kontakt ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jeżeli objawy które pani opisuje mają podłoże nerwicowe zachęcam do konsultacji u psychologa-psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Po zdiagnozowaniu pani stanu zalecą oni dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.