Cierpliwość w stosunku do partnera

Witam, poznałam chłopaka 2 miesiace temu, a co sie pozniej okazalo on ma narzeczona, nie przerwalismy sie spotykac, lecz przeciwie wszystko zaczelo toczyc sie miedzy nami bardzo szybko, on chcialby z nia zerwac ale strasznie boi sie tego, probowal ale jak tylko ona sie rozplakala i chciala oddac Mu pierscionek wycofal sie, Mnie prosi zebym cierpliwie czekala bo mowi ze napewno z nia nie bedzie bo nie jest z nia szczesliwy. Moja cierpliwosc sie konczy i nie wiem co mam dalej robic.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry.

Z Pani opisu wynika, że sporo zaryzykowała Pani inwestując w relację z człowiekiem będącym już w narzeczeństwie - w dodatku przyczyniając się do jego rozpadu. Z Pani postu nie wynika jednak, że ma Pani z tego tytułu jakieś dylematy, wobec czego wydaje się zasadnym, by uzbroić się w cierpliwość. W ten sposób może Pani - paradoksalnie - "uratować" swoją rywalkę przed związkiem z mężczyzną, który prawdopodobnie nie wie, czego chce. Jak można z kolei sądzić - jego niezdecydowanie nie stanowi dla Pani żadnego problemu.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Budowanie relacji z zajętym mężczyzną musi być trudne. Zdecydowała Pani podtrzymać znajomość, mimo otrzymania informacji o narzeczonej. Co Panią skłoniło do takiej decyzji? A teraz, rozumiem, że zastanawia się teraz Pani, czy wybranek opuści swoją narzeczoną, czy warto czekać. Nikt nie przewidzi, jak sytuacja się rozstrzygnie, więc czuje Pani jakąś niepewność. Jednak nie przeszkadza to Pani na tyle, by tę relację zakończyć.
Są osoby, którym tkwienie w nieokreślonych, niestabilnych relacjach daje subiektywne korzyści, np. dreszczyk emocji. Jak to jest w Pani przypadku? Gdyby wybranek był wolny, jak ten związek by się potoczył? A jak wyglądały Pani inne związki?
Takim pytaniom warto się przyjrzeć na psychoterapii, do której Panią zachęcam.
Powodzenia!