Cierpnięcie rąk w nocy

Witam od kilku tygodni zwłaszcza w nocy bardzo cierpną mi ręce. Budzę się w nocy z ścierpniętymi rękoma do tego stopnia że aż mnie bolą. Przez dzień sytuacja czasami się powtarza zwłaszcza gdy przygotowuje obiad np. obieram ziemniaki. Do tego jeszcze doszło dziwne uczucie kilkusekundowego bólu i odczucie jaby prąd przechodził mi przez ręce. Nie wiem czy mam się martwić bo słyszałam że może mieć to związek ze sprawami kobiecymi lub z kręgosłupem. Bardzo prosze o pomoc i jakąś radę... Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane objawy mogą mieć związek ze zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym kręgosłupa.
Powinna Pani udać się do swojego lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi i moczu, a dodatkowo RTG kręgosłupa szyjnego. Być może wskazana będzie także konsultacja neurologiczna (potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu).
Inna możliwość:
Jeśli nawykowo śpi Pani na boku z ręką pod głową może to doprowadzać do ucisku nerwów i manifestować się drętwieniem po przebudzeniu.