Ciężar właściwy moczu w badaniu niemowlaka

witam!odebralam dzis wynik z ogolnego badania moczu mojej 5 miesiecznej corki!wynik ogolnie jest wpozadku tylko ciezar wlasciwy wynosi 1,002 a norma jest od 1,005 - 1,030!czy mam sie niepokoic?corka jak miala 3 miesiace takze robilam jej mocz kontrolnie wtedy ciezar wlasciwy byl 1,020!a jak miala dwa miesiace bylysmy w szpitalu z zaziebjeniem kontrolne badania pierwszego dnia mocz 1,015 a trzy dni pozniej 1,001!moze to normalne u takich maluchow takie wachania?

Nie ma powodów do obaw. Rozbieżność wyników wiąże się z różnym stopniem zagęszczenia moczu, co jest normalne. W ten sposób organizm oszczędza wodę lub ją wydala w większej ilości, zależnie od potrzeb.