Ciężka niewydolność serca a gorączka

Dzień dobry. Czy jest związek między ciężką niewydolnością serca (przewlekłą, u osoby w wieku ponad 80 lat) a pojawiającą się średnio raz w tygodniu gorączką ok. 38' , z dreszczami i ogólnym rozbiciem? Po zażyciu np. pyralginy atak mija, do następnego razu po kilku/kilkunastu dniach i tak jest już od miesięcy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy najprawdopodobniej nie są powiązane. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.