Ciężki, duszący oddech w nocy u osoby chorej na serce

Co mogą oznaczać nocne ataki (ok 3 w nocy) u osoby chorej na serce? Związane są one z ciężkim, wręcz duszącym się oddechem. Osoba w tym stanie traci świadomość i nic nie pamięta, cała wiotczeje. Ciśnienie po ataku jest w normie więc prawdopodobnie nie jest to związane z chorobą serca. Co może być tego przyczyną i jak temu zapobiegać/wyleczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Być może są to bezdechy senne. Konieczne jest odpowiednie postępowanie. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.