Ciężki oddech w astmie

Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że mam 19 lat i astme. Dodatkowo od 4 lat jestem palaczem. Starałem się przestać palić, ale było to zbyt trudne dlatego kupiłem e-papierosa, jednak zdarza mi się dalej palić zwykłe papierosy. Od 3-4 dni ciężko mi się oddycha, dużo ziewam, nie mogę wziąć oddechu do końca. 3 dni temu byłem na imprezie, na której ok. wypaliłem paczke papierosów. Biorę lek na rozszerzenie oskrzeli, jednak nie pomaga, dalej występuję ciężki oddech. Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to infekcja dróg oddechowych i konieczne jest zintensyfikowowanie leczenia astmy. Wskazana kontrola u lekarza i zaprzestanie palenia papierosów!
Pozdrawiam