Ciężkie niedotlenienie mózgu u noworodka

Witamy,22.10.13 urodziła nam sie córeczka w 36tyg5dni urodziła sie z ciezkim niedotlenenieniem mózgu ok 20min dostała 1pkt za kolor skóry obecnie przebywa w klinice po tomografi głowki wyszło zmiany poniedokrwienno-poniedotlenieniowe nadnamiotowej itoty białej z cechami uszkodzenia struktur glebokich.czy mozemy jej jakos pomóc lekarze juz ją skreslili a my wciaz mamy nadzieje

Wywiad jest bardzo lakoniczny.Informacja o 20 minutach co oznacza: stan braku kontaktu,oddechu,akcji serca.Po pierwszej minucie stan dziecka mógł sie zmienić i z pewnością były podjęte czynności reanimacyjne.
Nie można oceniać prognozy życiowej u dziecka na podstawie badania TK głowy.Obecność tego typu zmian jak opisane( cechy encefalopatii niedotlenieniowo -niedokrwiennej) nie pozwala na ocenę dotycząca rokowania życia.
Ważnych jest bardzo .wiele spraw-takich jak dojrzałość noworodka,sytuacja oddechowa,kardiologiczna,obecność infekcji i wiele innych.
Lekarz jest zobowiązany do informowania rodziców o zagrożeniu życia.
Tę dramatyczna wiadomość jest ogromnie trudno przyjąć rodzicom i wyczuwam to w Pani tonie.
I lekarze ,to czynią bo to ich obowiązek.
Natomiast widzę też jak z wielkim oddaniem lekarze oddziałów noworodkowych ( codziennie widze karty wypisowe dzieci hospitalizowanych w oddziałąch noworodkowych ) walczą o ich życie.Bardzo często z dobrym rezultatem.
Proszę zachować dużo siły i cierpliwości w tych trudnych chwilach .
Każdy dzień może przynieść znaczną poprawę stanu dziecka. Czego z całego serca Pani życzę
A mózg dziecka posiada wielką plastyczność.Warto to wiedzieć.