Ciężkie życie każdego człowieka

Witam mam pytanie?czy to prawda że każdy człowiek ma ciężkie życie?bo wydawałoby się że niektórzy mają z górki.

Dzień dobry.

Obawiam się, że na Pańskie filozoficzno-egzystencjalne dotyczące jakości życia ludzkości nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można natomiast spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie, jak Pan odczuwa i ocenia jakość własnego życia.

Pozdrawiam.

Witam, o co właściwie Pan pyta ? życie jest różnorodne, czasem jest trudno, czasem wspaniale. Jednak mamy skłonność, do postrzegania rożnych sytuacji w perspektywie pesymistycznej lub optymistycznej. Pesymista zawsze zinterpretuje coś, co nie jest tak idealne, jak oczekiwał jako "ciężkie doświadczenie życiowe". Osoba skłonna do optymizmu, umie dostrzec "coś" dobrego nawet w trudnej sytuacji. Życie jest w porządku, tylko ludzie, nadają mu różne znacznie. Pozdrawiam

Witam.... ja mam "z górki" - jestem szczęściarzem. Jeżeli Pan nie jest, to współczuję. Szkoda życia. Na Pana miejscu odważyłbym się porozmawiać o tym z "jakimś" psychologiem. Może pomoże.Mnie, w przeszłości kiedyś pomogło. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Pytanie jest natury filozoficznej i chyba nie jest możliwe znalezienie na nie żadnej konkretnej odpowiedzi. Bez wątpienia KAŻDY człowiek doświadcza w życiu różnych trudności, problemów, stresów. Nie można jednak obiektywnie ocenić, które z tych problemów są gorsze, trudniejsze, a które mniej ważne, błahe. Czy osoba która doświadczyła ciężkiej choroby jest w lepszej czy gorszej sytuacji od tej zdrowej, ale z problemami finansowymi? Czy gorszy jest brak pracy czy wykonywanie pracy, której się nie lubi? Złe relacje z rodziną, czy kompleksy i niska samoocena? Czy złota klatka, zabezpieczenie wszystkich możliwych potrzeb materialnych, ale brak wolności, samodzielności, to szczęście czy nieszczęście? Zawód miłosny, brak pomysłu na swoje życie, lęk przed przyszłością, bycie porzuconym czy śmierć bliskiej osoby może dotknąć każdego. Pesymista mógłby powiedzieć "Życie jest ciężkie. Wszyscy mają tak trudno" lub (częściej) "Życie jest ciężkie, dla mnie zawsze będzie pod górkę. Są tacy, którym jest łatwo, ale ja nigdy tego nie doświadczę". Za to optymista powie, że każdy miewa trudne chwile, problemy, z którymi musi się mierzyć... ale w każdym życiu i w każdym człowieku można dostrzegać mocne strony i powody do szczęścia.

Pozdrawiam!

to, czy zycie jest ciezkie, zalezy od naszego podejscia i mechanizmow jakie stosujemy...jest to subiektywne...nie kazdy spostrzega swoje zycie jako ciezkie.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam, stwierdzenie, że KAżDY człowiek ma ciężkie życie, jest moim zdaniem trochę przesadzone, ale świadomość,że w życiu każdego człowieka zdarzają się trudne chwile i czasami naprawdę bywa ciężko każdemu z nas, może być pomocna w trudnych chwilach.Warto też pamiętać przy tej okazji,że naprawdę wielokrotnie, spotykają nas w życiu wspaniałe rzeczy i przywołać ich wspomnienie kiedy jest żle. Pozdrawiam