Ciśnienie 144/93 w 14. tygodniu ciąży

Witam mam pytanie jestem w 14 tygodniu ciazy i od dawna lecze sie na nadcisnienie w tej chwili mam zmienione leki na dozwolone w czasie ciazy mimo tego moje cisnienie z reguly wynosi okolo 144/93 czy to bardzo zagraza mojemu dziecku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wyniki są juz nieco za wysokie. Może to stwarzać pewne zagrożenie dla zdrowia i ciąży, sugerowałbym kontrolę u ginekologa.

Nie.Zwłaszcza że ciśnienie w ciąży należy mierzyć nie na siedząco tylko na boku. Poza tym w przypadku wzrostu wartości RR lub nowych dolegliwości leczący Panią lekarz na pewno skoryguje dawkę i rodzaj leków

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości ciśnienia nie są bardzo wysokie - nie powinna się Pani zatem tym nadmiernie niepokoić. Podczas najbliższej wizyty proszę jednak porozmawiać o tym ze specjalistą lekarzem - być może konieczne będzie podwyższenie dawek leków.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wartości ciśnienia są akceptowalne. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju