Ciśnienie tętnicze krwi a stres

CZy ciśnienie wzrasta przez stres? Poszłam do lekarza ,byłam lekko zdenerwowana,zmierzyła mi puls i uznała że ,,pędzi jak szalony ,, ale ciśnienie wyszło 120/80 . CZy nie powinno byc wyższe przez stres??

Witam,

Ciśnienie może rosnąć pod wpływem stresu, podobnie jak częstość rytmu serca. Jeśli była Pani lekko zdenerwowana, to ciśnienie mogło wynosić "tylko" 120/80 , zwłaszcza, jeśli należy Pani do tzw. osób "niskocisnieniowych".
Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz