Ciśnienie w ciąży u 27-latki

Witam, nazywam się Klaudia, mam 27 lat i jestem w pierwszej, planowanej ciąży. Ostatnio sprawdzałam sobie jakie mam ciśnienie w ciąży i zapisałam następujące wyniki: 130/80, 130/90, 120/80, 145/85, 135/70 oraz 135/80. Czy to ciśnienie w ciąży jest prawidłowe i wszystkie wyniki są w granicach normy? Czy ciśnienie w ciąży może być wyższe niż u kobiety, która nie spodziewa się dziecka? Czy z tymi wynikami powinnam udać się do lekarza i częściej kontrolować ciśnienie w ciąży? Czy ciśnienie w ciąży to kluczowa kwestia jeśli chodzi o rozwój i zdrowie dziecka? Bez względu na wartości jakie zapisałam czułam się całkiem dobrze i nie odnotowałam innych dolegliwości. Wszystko jest w porządku i ciśnienie w ciąży jest prawidłowe? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Witaminy w ciąży

Elżbieta Rhone

Witam,
szkoda, że nie napisała Pani w jakim przedziale czasu były takie ciśnienia. Ciśnienie powyżej 140/90 jest nieprawidłowe. Część wyników ma wartości graniczne. Należy pamiętać, że pomiary powinny być wykonywane po kilkuminutowym odpoczynku. Jeśli zbyt wysokie wartości ciśnienia będą się powtarzać, należy udać się do lekarza.