Citalopram i Alprazolam przy mrówienu w ręce i kołataniu serca

Witam serdecznie,dwa tygodnie temu siedząc w pracy dostałam mrowienia w rece,ktore przenioslo sie na twarz,nastspilo tez kolotanie serca I ogolnie okropne samopoczucie.Powiedzisno,ze to atak paniki I odesłali do domu po czym atak znowu powrocil po kilku dniach I tak sie to utrxymuje dea tyg.Zrobilam serie badań,poszłam do psychiatry który przypisał mi citalopram 10mg i Alprazolsm 250 mikrogramów. Przy czym ten drugi lek tylko na dwa tyg.bardxo prosze o poradę czy brac te leki czy to bezpieczne?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podane leki są jak najbardziej bezpieczne i zdecydowanie polecane przy tego typu dolegliwościach. Citolapram potrzebuje czasu, by w pełni rozwinąć swoje właściwości terapeutyczne. Jest to czas właśnie około 2 tygodni. Do tego czasu napady lęku złagodzi Alprazolam, którego skutki działania widoczne są niemalże od razu po przyjęciu. Proszę nie obawiać się przyjmowania leków. Zaburzenia lękowe to choroby jak każde inne. W dużej mierze wynikają one z zaburzenia funkcji neuroprzekaźników w mózgu. Citolapram jest lekiem, który ma za zadanie przywrócić prawidłowy poziom tych neuroprzekaźników, Alprezolam tak jak już napisałam ma za zadanie doraźne kontrolowanie objawów, dopóki Citolapram nie rozwinie w pełni swojego działania. Pozdrawiam.