Claczego trzymięczne dziecko bardzo mało śpi w dzień?

witam, dlaczego moje 3 m-czne dziecko bardzo mało śpi w dzień lub prawie wcale. Jest karmione piersią, nie ssie smoczka i nawet po kąpaniu jest ciężko mu zasnąć. Chciałabym też zapytać, czy jeżeli ssie paluszki po jedzeniu to czy nadal jest głodne, czy po prostu sobie je ssie. Mam takie wrażenie jakby się nie najadał, chociaż często przystawiam go do piersi. Dziękuję za odpowiedż.

powinna pani ważyć dziecko ,na piersi dziecko może się nie najadać , może pani po każdym karmieniu piersią podać mleko z butelki na dokarmienie i wtedy pani zobaczy czy jest spokojniejsze. Dziecko powinno przybierać około 25-30 gram dziennie