Clonazepam a uzależnienie

Witam,proszę o odpowiedź czy stosowanie leku clonazepan w dawce 2mg raz w tygodniu może doprowadzić do uzależnienia???,lek biorę na lęk ougólniony .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, może dojść niestety do uzależnienia od tego preparatu. Dlatego zalecam udanie sie do lekarza psychiatry celem konsultacji i próby ustalenia zróżnicowanego schematu leczenia. Pozdrawiam