Clostilbegyt przy staraniach o dziecko

Witam, staramy się z mężem o dziecko. Lekarz zapisał mi Clostilbegyt. Mój organizm zareagował na lek bardzo dobrze (3 pęcherze). Teraz przepisany został Ovitrell i nie wiem czy mogę pominąć lek, tzn czy bez Ovitrellu nie dojdzie do pęknięcia pęcherzyków, a w następstwie do owulacji? Nie ukrywam, że wolałabym żeby owulacja nastąpiła naturalnie, a nie jestem pewna czy nie biorąc zapisanego leku nie zrobię sobie więcej szkody niż pożytku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Decyzja czy chce Pani zastosować lek tak naprawdę należy do Pani. Sugerowałabym jednak postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli przepisał Ovitrell, najpewniej są przesłanki, że pęcherzyk sam nie pęknie.