Co było przyczyną dziwnego okresu?

Witam,
mam 23 lata, teraz biorę tabletki antykoncepcyjne S*** już trzecie opakowanie wcześniej przez 6 miesięcy brałam inne. Zmartwiłam się, bo ostatni mój okres trwał tylko 4 dni, ale po jednym dniu tak jakby znowu wrócił i potem miałam plamienia. I muszę się przyznać, że nie do końca regularnie brałam tabletki, raz nawet zapomniałam o jednej. Ale po tym tydzień nie współżyłam z chłopakiem.
Zastanawiam się, co mogło być przyczyną tego dziwnego okresu w tym miesiącu - czy to powód zmiany antykoncepcji, czy może tego, że ostatnio jestem przeziębiona od dłuższego czasu. Po za tym czuję się dobrze.
Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Od czasu do czasu, gdy stosuje się antykoncepcję hormonalną, krwawienie z odstawienia może w ogóle się nie pojawić. Tym bardziej może ono mieć inny niż zwykle charakter. Powinna Pani jednak wykonać test ciążowy, szczególnie że zdarzały się Pani nieregularności w przyjmowaniu antykoncepcji.
Jeśli wynik będzie negatywny, proszę powtórzyć test po tygodniu, dla całkowitej pewności.
Pozdrawiam serdecznie!