Co czeka dziecko z widocznym na USG poszerzeniem UKM?

Witam serdecznie jestem mamą 10 tyg Małgosi w ciąży wykryto u córeczki poszerzenie UKM doszło do 16 mm po urodzeniu spadło do 5 mm po wczorajszym USG poszerzenie 10 mm ale pojawiło sie zwapnienie ok 4 mm wizytę u nefrologa mamy 2 stycznia proszę o jakieś informacje co nam grozi co nas czeka i czego możemy sie spodziewac nie chce czytac informacji w internecie żeby nie oszalec jest to dla nas bardzo trudny okres ponieważ bardzo długo walczylismy o nasze maleństwo . Z gory dziękuje za odp

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wsystkim na spokojnie proszę poczekać do diagnozy , poszerzenie miedniczek wskazywałoby na jakaś przeszkodę która powoduje ze mocz nie odpływa tak jak nalezy i powodu poszerzenie miedniczek