Co dalej, jeśli przeszłam wycięcie migdałków z powodu nawracających angin?

Witam, 3 miesiące temu przeszłam wycięcie migdałków z powodu nawracających angin. Po zakończeniu antybiotyku wracały jak bumerang. Brałam chyba wszystkie możliwe, pomagały na chwilę. 3 miesiące po usunięciu tych migdałów znowu dziwny ból gardła więc wizyta u lekarza i stwierdzenie "gdyby były migdały była by piękna angina" no i znowu antybiotyk Zinnat. Wcześniej robiłam wymaz, chociaż byłam krótko po antybiotyku jakieś 5-6 dni i na nim nic nie wyszło. Co robić i jak żyć? Badanie histopatologiczne z migdałów było po prostu przewlekłe zapalenie i tyle. Lekarze nic nie mówią tylko antybiotyk i antybiotyk, wymazu nie zlecił żaden lekarz zrobiłam to na własną rękę. Teraz myślę aby po tym antybiotyku odczekać ok miesiąca (jeśli do tego czasu znowu nie zachoruje) i antybiotykogram o którym tylko słyszałam od znajomych i myślę również nad autoszczepionka. Błagam niech mi ktoś doradzi

Lek. Paweł Szadkowski

Z całą pewnością warto wykonać badanie bakteriologiczne wraz z antybiogramem. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również wykonanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym i (opcjonalnie) stężenie immunoglobulin (IgG, IgM, IgA) w surowicy, w celu oceny ewentualnych niedoborów odporności. Sugeruję również pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego (laryngologa, internisty).