Co dalej po diagnozie ostrej białaczce limfoblastycznej?

Rozpoznanie: ostra białaczka limfoblastyczna (remisja całkowita,po 2 przeszczepach allogenicznych).Po 1,5 roku od 2-go przeszczepu zaczęły się dolegliwości bóle nóg(stopy,kostki),bioder,rąk,klatki piersiowej. Mrowienie,szczypanie pod skórą, delikatnie rażenie prądem,też ostre bóle kłute, uczucie płonących nóg kiedy leżę, tkliwość skóry jak i silne skurcze w śródstopiu. Wykluczono tężyczkę, polineuropatię(badanie EMG),w badaniu neurologicznym-brak odchyleń.Biorę wapno,Wit.D3, Angeliq CO TO JEST?

Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
a pacjenta przede wszystkim należy zbadać.
Przez internet, na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.