Co dalej po operacji przegrody nosa i zmniejszeniu małżowin nosowych dolnych?

Witam, mam pytanie a więc : 2 miesiące temu miałem operację przegrody nosa i zmniejszanie małżowin nosowych dolnych ( zabieg w pełnej narkozie ) I moje pytanie czy to normalne że po takim czasie mam nadal spuchnięty nos (jest większy) jest czerwony z zewnątrz tam gdzie byly wycinane małżowiny. Troszkę zdrętwiały jeszcze i czuję co jakiś czas dziwne zapachy. Byłem z tym u operatora i z twierdził że mam naczynioruchowy nieżyt nosa. Proszę o odpowiedź.

czasami nos potrzebuje kilku miesięcy żeby wszystko się oczyściło wygoiło i zbliznowaciało wtedy zaczyna działać dobrze, a w tym czasie mogą być objawy sugerujące naczynioruchowy nieżyt nosa