Co dalej po operacji usunięcia raka jelita grubego?

Witam mam takie pytanie otorz moj tata w ostatnich dwoch tygodniach przeszedl operacje usuniecia raka jelita grubego a nastepnie po 4 dniach pekl wrzod na dwunastnicy a dwa dni pozniej pekly sxfy po drogiej operacji.na zajutrz po ostatnim zabiegu serce nie pracuje jest pod respiratorem.czy to bardzo powazne i dlaczego tak sie stalo.nadmienie ze ojciec nigdy nie chorowal na serce.zswsze mial mocne.dziekuje za odpowiedzi

Lek. Paweł Szadkowski

Po szczegółowe informacje dotyczące pacjenta należy zwrócić się do lekarza prowadzącego. Rozległa operacja mogła zaostrzyć już obecną chorobę wrzodową lub wywołać ją w innym mechanizmie. Z pani opisu można sądzić, że stan jest poważny, ale w celu oceny rokowania niezbędny jest pełny obraz kliniczny.