Co dalej po przebytym zapaleniu płuc?

W październiku i styczniu przebywałam w szpitalu- zapalenie płuc. Objawiało się lekko podwyższonym crp i silnym bólem. Osłuchowo nic, bez kaszlu w obu przypadkach. Jedynie RTG wykazało zapalenie płuc. Wspomnę że od tego pierwszego zapalenia płuc praktycznie co miesiąc jestem chora-zapalenie oskrzeli(listopad), zapalenie krtani, tchawicy( grudzień), a teraz zapalenie zatok. Byłam w październiku w dwóch pulmonologów i nic specjalnego nie stwierdzili. Martwi mnie mój stan zdrowia.

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani wykonać podstawowe badania w kierunku niedoborów odporności: morfologia krwi z rozmazem ręcznym oraz całkowite stężenia immunoglobulin (IgG, IgM, IgE, IgA), opcjonalnie proteinogram. Istotny jest wywiad chorobowy i powtarzalność infekcji w poprzednich sezonach. Sugeruję również zaszczepić się przeciwko grypie przed następnym sezonem infekcyjnym (wrzesień-październik).