Co dalej po złamaniu 3 kości śródręcza z przemieszczeniem?

Witam, Miałem złamanie 3 kości śródręcza z przemieszczeniem. "Wkrecona" została śruba. Lekarz nie powiedział nic o zmianie opatrunku. Czy mam tego nie ruszać do momentu zdjęcia szfow? W tym momencie ręką usztywniona jest szyna gipsowa i szczelnie opleciona gazami i bandażami. Proszę o odpowiedź. Ps. Zdjęcie szfow ustalono na 13 dni po operacji.

Gipsu lepiej samemu nie zdejmować ale jeśli to jest tylko szyna gipsowa, to można odsłonić ranę od strony grzbietowej, usunąć opatrunek, przemyć ranę środkiem Octenisept, wysuszyć gazikami sterylnymi, zakryć suchym gazikiem sterylnym i zabandażować. Zwykle robi się to co 2. dzień.