Co dalej po złamaniu nadgarstka z przemieszczeniem?

01.10.16 Złamałem nadgarstek z przmieszczeniem (dłoń byla przesunięta o kilka cm) Po wyjęciu z gipsu wyglądał źle, zesztywniały spuchnięty i niemoglem nim ruszać. Ortopeda kazał schładzać przedramie 3x dziennie, i ściskać gąbke przez 6msc. Dostałem też skierowania na fizjoterapie i ćwiczenia z terapeutom po kilku tyg mogłem nim ruszać lecz rotacja stanęła na ok90'. przez ostatnie 3 dni pracowałem jak przed urazem. problem powrócił jak po urazie,jeszcze zmniejszyła sie rotacja i zaczął puchnąć.

Ze zdjęcia RTG lekarz powinien określić możliwy do uzyskania zakres ruchu (rotacji, zgięcia, wyprostu itd). Powrót aktywności należy prowadzić od obwodowych stawów palców, śródręcza oraz od stawu łokciowego. Dopiero po ich rozćwiczeniu można zacząć rozćwiczać stawy nadgarstka. Opuchlizna może być związana z brakiem ruchu części mięśni. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki