Co dalej po znalezieniu kleszcza?

Witam, wczoraj wieczorem znalazłem kleszcza, był mały. Wyciągnąłem go pensetą, starałem się to zrobić delikatnie, ale się przerwał, usunąłem go jednak w całości i odkaziłem miejsce (kleszcz był nie dłużej myślę niż 6/7 godzin). Dzisiaj rano patrzę a w tym miejscu mam ślad jak po mocnym ugryzieniu komara lekko swędzący.Kiedys już chorowałem na bolerioze i leczyłem antybiotykami, dlatego boję się by się to nie powtórzyło. Mam się czego bać? Ślad jest teraz lekko zaczerwieniony

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest obserwacja, w razie niepokoju wizyta u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam