Co dalej z podejrzeniem zakażenia chorobą przez kleszcza?

Czy w podejrzeniu zakarzenia choroba przez kleszcza (objawy u dziecka po 3tyg. od ukaszenia tj goraczka 38,wymioty,bol glowy i brzucha) lekarz powinien przepisac antybiotyk? Syn procz objawow nie mial zadnych badan laboratoryjnycha a dostal antybiotyk Augumentin. Obawiam sie tego ze jesli jest to KZM antybiotyk moze tylko zaszkodzic. Lekarz powiedzial ze bolerioze i KZM lexzy sie antybiitykami. Bardzo boje sie tej choroby i zeby nie zaszkodzic dziecku .

Lek. Tomasz Budlewski

A jakieś inne objawy? Jeżeli coś Pana niepokoi to warto zawsze skonsultować się s innym pediatra