Co dokładnie oznacza ten rezonans?

Witam! Dostałam dzisiaj wyniki rezonansu co one oznaczają. Badanie MRI odcinka lędźwiowego. Badanie wykonane w sekwencji SE. Obrazy T1 i T2-zależne ueidoczni) o słabo zaznaczone zmiany zwyrodnienie krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie krążków) oraz dyskretny obniżeniem ich wysokości. Niewielkie wypukliny pierścieni włóknistych obu w/w krążków, które modelują brzuszną powierzchnię worka opony twardej. Pozostałe krążki międzykręgowe i wszystkie trzonu o prawidłowym sygnale i prawidłowej wysokości. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Poziomy opisano przyjmując lumbalizaję S1. Czy powinnam się martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

W badaniu uwidocznioni cechy początkowej choroby zwyrodnieniowej, która w różnym stopniu wraz z wiekiem dotyczy każdego z nas. W związku z powyższym zmiany te nie sugerują niczego niebezpiecznego. Musi Pani jednak pamiętać, iż MRI to tylko badanie dodatkowe. Ważne są Pani objawy, postawa ciała. Jeśli ma Pani jakieś dolegliwości związane z tym odcinkiem należy zgłosić się do lekarza rehabilitacji celem oceny czy nie jest wymagana korekta Pani przyzwyczajeń, sylwetki, a także wdrożenie odpowiednich ćwiczeń, celem spowolnienia postępu dokonujących się zmian.