Co dokładnie oznacza termin cykl bezowulacyjny?

Witam. Mam 33 lata i nie licząc pierwszych 3 miesiaczek wszystkie inne mam bardzo regularnie z dokładnością co do pory dnia co 28 dni. Pierwszy raz mój cykl szwankuje. Dziś jest 36 dzień cyklu. 3 testy wykluczyly ciążę. Nie mam stresów oraz nie zmieniłam klimatu. Czy takie opóźnienie jest powodem do niepokoju? Co dokładnie oznacza termin cykl bezowulacyjny? Czy taki cykl równa się brak miesiączki? Bo chyba na nawet wcześniejsza menopauzy to za wcześnie? Mam 2 dzieci.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję koniecznie udać się do ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Cykl owulacyjny oznacza tylko tyle,że w danym cyklu nie nastąpiła owulacja.