Co dzieje się z moim mężczyzną?

Witam serdecznie . Mam problem z facetem i już kompletnie nie wiem o co mu chodzi ,mianowicie mało się odzywa ,mało pisze ,gdy pytam o to mówi ze tez chcialby cos porobic samemu bo widzielismy sie caly tydzień . Rozumiem ,że potrzebuje oddechu ,ale on taki nie był ,zawsze lubił ze mną pisać a teraz jego wiadomośc brzmi tak "jestem juz w domu ,ide cos porobic i pozniej ide sie myc" i napisze pozniej jeszcze tylko dobranoc ,wczesniej jakos sie pytal o rozne rzeczy , nie wiem co z nim się dzieję.

Witam,

zalecałabym szczerą rozmowę z chłopakiem, proszę zapytać o zachowanie, co jest tego przyczyną, różne czynniki mogą powodować takie reakcje.

Pozdrawiam serdecznie

Podobne trudności w relacji mogą wynikać z samych zaburzeń w obszarze relacji lub też np z kryzysu i trudności indywidualnych partnera. Być może faktycznie potrzebuje on czasu na poukładanie sobie różnych emocji czy potrzeb, czas ten jednak powinien być jakoś określony. Jeśli po jego upływie nic się nie wyjaśni ( w rozmowie) i/lub nie zmieni, będzie to mogło oznaczać, że dla chłopaka ta relacja ma już inne, mniejsze znaczenie, nie ma motywacji do jej utrzymywania, zaangażowania itp. Warto wówczas przemyśleć, czy dla Pani mam sens bycie w tego typu relacji.

Witam, Droga Pani, takie przedstawienie sytuacji wskazuje, że może to być zarówno chwilowy kryzys, jak i poważna trudność w Waszych relacjach. Czasami jest tak, że zbyt wysoki poziom emocji, który wydaje się, że u Pani występuje w relacjach z partnerem, powoduje, że "nie słyszymy" o co tak na prawdę chodzi tej drugiej stronie. Doradzam szczerą, ale spokojną rozmowę. Jeżeli uda się poznać istotę sprawy to będziecie wiedzieć nad czym pracować. W sytuacji braku efektów takiej rozmowy to najlepszym rozwiązaniem będzie nie naciskać i czekać na rozwój sytuacji. Piszę, żeby nie naciskać, bo jeżeli się uporczywie "goni tego, co ucieka" to paradoksalnie ten ucieka jeszcze szybciej. Proszę dać partnerowi trochę oddalić się, aby ten mógł rozeznać chęć bycia w waszej relacji. Być może będzie to dla Pani trudne, w takich chwilach nieocenione wsparcie przynosi rodzina, przyjaciele, w ostateczności też może Pani poprosić o pomoc psychologa. Z założenia może też być tak, że taka przerwa Pani po prostu "dobrze zrobi", będzie czas by się zastanowić czy Wasz związek przynosi obopólne korzyści, czy jest dla Pani satysfakcjonujący. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam, proszę porozmawiać o zmianach które Pani zauważyła, czy wynikają ze zmiany w postrzeganiu związku, sytuacji partnera, potrzeby uzyskania dystansu. To że partner poszukuje swojego miejsca, chwil które spędzałby bez Pani, nie musi oznaczać mniejszej bliskości. Może być to czas który wykorzysta Pani tylko dla siebie. Proszę się zastanowić czy mogą dojść Państwo do kompromisu w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie