Co dzieje się z polipem endometrium po porodzie?

Witam,
Mam 29 lat, w wieku 26 stwierdzono u mnie polipa endometrium, którego następnie wyłyżeczkowano, mimo iż nie rodziłam. Dodam, że odkąd pamiętam miałam nieregularne okresy, jednak wyniki hormonów ok. Odnowił się on po niecałych 2 latach.
Polecono mi zajście w ciążę i udało się już w następnym miesiącu. Za około 2 tyg. prawdopodobnie urodzę.
Czy teoretycznie ów polip odpadnie samoistnie, czy trzeba będzie usuwać go po porodzie? Jak ciąża na niego działa?

Dzień dobry!
Wszystko zależy od umiejscowienia łożyska. Jeśli umiejscowiło się ono na nim istnieje szansa, że po ciąży nie będzie po nim śladu. Jeśli będzie Pani miała cięcie cesarskie to będzie Pani miała wyłyżeczkowaną jamę macicy. Po okresie połogu trzeba będzie skontrolować w USG czy zmiana zniknęła.
Z poważaniem