Co grozi spożycie alkoholu osobie z zapaleniem trzustki?

Witam serdecznie. Mam 32 lata. 8 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie ostre obrzękowe zapalenie trzustki spowodowane długoletnim spożywaniem alkoholu, po ponad trzech tygodniach pobytu w szpitalu zostałem wypuszczony do domu, gdzie po dwóch tygodniach znalazłem się znów w szpitalu z powikłaniami, tzw torbiele rzekoma. Zrobiono mi zabieg wprowadzenia drenów przez endoskopię, po czterech tygodniach wróciłem do domu ze ścisłą dietą. Od miesiąca nie stosuje diety. Jaki będzie skutek po spożyciu alkoholu?

Lek. Tomasz Budlewski

Nawrot dolegliwości i być może. nawet dalsze. powikłania trzustkowe co.może. wiązać się z zagrożeniem życia