Co gwarantuje wzrost beta HCG?

Mam 25 lat. Cykle 28-dniowe. Ostatnia miesiączka 19 grudnia 2010. Lekarz na badaniu ginekologicznym stwierdził ciążę. W 4 tygodniu i 5 dniu ciąży (od OM) robiłam badanie beta HCG i powtórzyłam je w 6 tygodniu i 4 dniu. Czy to oznacza, że wszystko jest w porządku?
Boję się ciąży pozamacicznej i pustego jaja płodowego, co miało miejsce u moich znajomych. Badanie USG mam dopiero za dwa tygodnie. Czy ciąża rozwijałaby się (o czym świadczy wzrost HCG), gdyby było to puste jajo płodowe?
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
stężenie beta HCG powinno ulegać podwojeniu co dwa dni, do około 8-10 tygodnia ciąży. W Pani przypadku wynik odpowiada wiekowi ciąży. Oznacza to, że ciąża rozwija się prawidłowo. Jeżeli ginekolog stwierdził pęcherzyk ciążowy w jamie macicy, to nie jest to ciąża pozamaciczna. Proszę spokojnie czekać do kolejnego badania. Nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam