Co ile jeść, by równomiernie przytyć i zakryć wystające kości?

Witam mam 18 lat i jestem chora na anoreksje występuje u mnie większość objawów. Ponad to przy wzroscie 165 cm waze 41 kg. Wiem ze powinnam przytyc i chce to zrobić tylko boje sie ze nie przytyje równomiernie a tylko w nogach i brzuchu i bede wyglądać jak przed chorobą. Moje pytanie brzmi co i ile powinnam jesc by ladnie równomiernie przytyć i zakryć wystające kości? Nie potrafię duzo zjeść na raz bo zaczyna boleć mnie brzuch. Nigdy sie nie glodzilam tylko malo jadlam i cwiczylam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

do ułożenia indywidalnej diety zalecana jest konsultacja dietetyczna a w Pani przypadku wskazana jest pomoc psychologa lub psychodietetyka, proszę zgłosić się do pobliskiej poradni a tam po przeprowadzeniu badań i wywiadu dobiorą dietę dla Pani.

Pozdrawiam

Witam czy ta anoreksja, to Pani własna diagnoza, czy też oficjalna diagnoza lekarska ?
Pytam bo to ważne aby oceni przyczynę niedowagi. Być może potrzebne byłyby badania endokrynologiczne.
Pozdrawiam