Co jaki czas trzeba kupować nowe soczewki?

Witam mam pytanie z racji tego, ze wykryto u mnie wadę wzroku i zastanawiam się czy mogę zamiast okularów mieć soczewki. Tylko mam parę dylematów. Czy jest to o wiele bardziej większy wydatek niż okulary ? Co jaki czas trzeba kupować nowe ? Ile mogę w nich chodzić ? Czy przy soczewkach jest dużo więcej roboty tzn. czyszczenia itp. ? Czy mogę zawsze je nosić ? Kiedy bym musiał ściągać ? Czy soczewki zagwarantują mi to, że nie bd widać, że je noszę ?

Witam. Najlepiej zacząć od jednodniowych np. 1Day true eye, ok.3 zł/ szt. 30 szt w paczce. Jeżeli 2 tygodniowe Oasys to jest dobra wykładnia ceny do jakości. Jeżeli O2Optix plus miesięczne te z dobre.zmieniamy po 30 dniach, To jest wszędzie w necie. Jednodniowych nie czyścimy,wyrzucamy.Soczewek generalnie nie widać. POzdrawiam