Co jeść, aby podnieść swoją odporność?

Witam. Lekarz wenerolog zlecił mi badanie na HIV co mnie zdziwiło, anonimowo okej, całe szczęście, że trafiłem na fachowca, który mi wszystko tłumaczy, niestety co gorsza mój test wyszedł na +, wiem, że próbka zostanie wysłana na potwierdzenie. Jest tu jakiś dietetyk lub ktoś kto by mi doradził co jeść, aby podnieść swoją odporność, wiem, że jak się okażę to prawdą to czekają mnie leki retrowirusowe, ale to nie wszystko, bo ważne jest dobre odżywianie jest ktoś kto by mógł mi doradzić? Mam 19lat

Witam
w celu podniesienia odporności sugeruję badanie analizę pierwiastkową włosów, http://www.arkadia-klinika.pl/index.php/analiza-pierwiastkowa-wlosow na podstawie którego dowie się Pan czego w Pana organizmie brakuje na poziomie komórkowym. Wynik obejmuje dokładne zalecenia dietetyczne i suplementacyjne, celowane w Pana organizm. Niezależnie od tego sugeruję poczytać o MMS-ie suplemencie mineralnym, który poradzi sobie z wirusem bez stosowania chemii wyniszczającej organizm. Zapraszam.

Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest bardzo ważne u osób z wirusem HIV, ponieważ nadwaga zwiększa ryzyko zachorowania na różne choroby, np. choroby układu krążenia.

Dieta zależy od stanu zdrowia i przyjmowanych leków, dlatego warto być pod stałą opieką lekarza i dietetyka.

Podstawowe zasady, których powinny przestrzegać osoby z wirusem HIV to:
- Nie należy stosować głodówek i restrykcyjnych diet
- Spożywać posiłki regularnie
- Ograniczyć lub wyeliminować tłuste mięso i żywność typu fast food
- Spożywać dużą ilość warzyw
- Należy uważać z suplementami, ponieważ mogą wchodzić w reakcje z lekami antyretrowirusowymi. Ewentualna suplementacja powinna być zalecona przez lekarza
- Niewskazane jest picie alkoholu

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl