Co jeść, aby pozbyć się nadwagi?

Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 80 kg. Chciała bym schudnąć gdzieś tak ponad 20 kg. Podpowiedzcie co mam jeść a czego nie.
13 LAT ponad rok temu

Witaj, musisz wiedzieć, że w wieku dojrzewania nadmierne odchudzanie nie jest wskazane. Radzę wybrać się do dietetyka. Z mojej strony mam za mało informacji, aby powiedzieć jakie błędy żywieniowe popełniasz i pomóc Ci w utracie aż 20 kg – to zbyt dużo, aby jednorazowa porada była skuteczna i pomogła Ci bezpiecznie stracić tak wiele kilogramów.
Jednak podam Ci kilka wskazówek dotyczących zdrowych zasad odchudzania. Przede wszystkim jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Zajrzyj też do działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i postaraj się wdrożyć jak najwięcej informacji, które tam przeczytasz. Pozdrawiam.