Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść, aby pozbyć się nadwagi?

Mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 80 kg. Chciała bym schudnąć gdzieś tak ponad 20 kg. Podpowiedzcie co mam jeść a czego nie.
13 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Witaj, musisz wiedzieć, że w wieku dojrzewania nadmierne odchudzanie nie jest wskazane. Radzę wybrać się do dietetyka. Z mojej strony mam za mało informacji, aby powiedzieć jakie błędy żywieniowe popełniasz i pomóc Ci w utracie aż 20 kg – to zbyt dużo, aby jednorazowa porada była skuteczna i pomogła Ci bezpiecznie stracić tak wiele kilogramów. Jednak podam Ci kilka wskazówek dotyczących zdrowych zasad odchudzania. Przede wszystkim jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Zajrzyj też do działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie i postaraj się wdrożyć jak najwięcej informacji, które tam przeczytasz. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy