Co jeść, aby przytyć i w jakich ilościach?

Witam mam 21 lat i około 180cm wzrostu. Ważę zaledwie 59 KG. Winą jest raczej szybkie tempo metabolizmu ponieważ nie pracuję. Dużo śpię,często chodzę.Zdarza się że nie śpię do rana a następnie przesypiam cały dzień. Moje pytanie brzmi: Co jeść aby przytyć i w jakich ilościach? Czy mógłbym prosić o przykładową dietę ? Oraz czy podczas trwania diety należy ćwiczyć aby tłuszcz rozkładał się w mięśniach czy może tylko jeść i poczekać aż niedowaga zniknie i dopiero zacząć ćwiczyć? Z góry dziękuję.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

po indywidualny jadłospis należy zgłosić się do dietetyka który wykona analizę składu ciała i przeprowadzi wywiad. Na tej podstawie jest układany jadłospis. Przed wizytą należy udać się do lekarza POZ który wykluczy niedowagę z powodu chorób tarczycy i pozostałych przyczyn.

Pozdrawiam