Co jeść, aby wspomóc pracę jajników?

Witam. Mam takie pytanie, ponieważ wyrwałam się z sideł anoreksji (nienawidzę tego słowa). Niby jest wszystko dobrze, jem normalnie. Co prawda czasami wracają mi myśli, gdy chorowałam, ale wiem, że nie da się tego wyzbyć tak na 100%. Zawsze coś zostanie z anoreksji. Mam problem z okresem, gdy biorę tabletki jest a gdy przestaję to już niestety nie. Bardzo chciałabym mieć dzidziusia. Nie jadam mięs, a jeśli już to tylko kurczak, bo słyszałam, że to działa korzystanie w jakiś sposób na jajniki. Jak można je jeszcze "odżywić"? Nie wiem co mam robić. Jestem przerażona tym, że przez tę chorobę mogę nie mieć dzieci :( Pomocy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie podzieliła się Pani informacją o tym, czy pozostaje pod opieką specjalisty (czy też "wyrwała się z sideł anoreksji" samodzielnie)? Nie wiem również, jaka jest Pani obecna masa ciała i czy jest różnica między "przed", a "po" wyleczeniu. Nie znam Pani wieku i wzrostu.

Generalnie, jeśli występowały epizody długotrwałych"restrykcji" kalorycznych, polecałabym ustalenie dotychczasowej ilości przyjmowanych wraz z pożywieniem kcal u dietetyka i stopniowe dochodzenie do takiej kaloryczności diety, która odpowiadałaby Pani zapotrzebowaniu.

W związku ze szczególną "troską o jajniki", myślę iż powinna Pani pozostawać pod opieką ginekologa. W przypadku odżywiania, głównie chodzi o nie głodzenie się, które mogłoby spowodować zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam