Co jeść, aby zmniejszyć poziom potasu?

witam. mam pewien problem. choruje na cukrzyce typu 2 mam takrze problem z wysokim potasem. co mm jesc aby bylo jego mniej ?

Witam,
powinna Pani ograniczyć produkty bogate w potas. Najwięcej posiadają go: suche nasiona roślin strączkowych, , kakao, czekolada, orzechy włoskie, suszone śliwki, rodzynki, figi, banany, grzyby, owoce cytrusowe, awokado, pomidory, ziemniaki, marchew, kasza gryczana. Jednak proszę być pod stałą kontrolą lekarską i monitorować na bieżąco poziom tego pierwiastka, gdyż zbytnie obniżenie potasu prowadzi do problemów zdrowotnych.Przy niedoborze potasu często zdarzają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu mięśni: skurcze mięśniowe, bóle mięśni, osłabienie mięśni, samoistne drżenie mięśni łydek czy ud, drętwienie kończyn dolnych.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl