Co jeść, by schudnąć, będąc wegetarianką?

Witam, Jestem 23-letnią wegetarianką i chcę zrzucić 5 kilogramów, jednak kompletnie nie wiem jak powinnam dostosować dietę do ćwiczeń na siłowni. Chcę ćwiczyć 3 razy w tygodniu na siłowni plus 2 razy lekkie ćwiczenia w domu. Ważę 60 kg przy 165 cm. Co powinnam jeść przed treningiem, a co po? Co w dni ,,ćwiczeniowe" i ,,niećwiczeniowe"? Chcę zbudować ładny zarys mięśni i zaczęłam już wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, waga 55kg przy wzroście 165 to granica niedowagi. Warto się zastanowić nad innym sposobem kontroli- np. pomiarem obwodów brzucha i bioder. Przy ćwiczeniach na mięśnie trudno pozbyć się kilogramów- ponieważ budujące się mięśnie ważą i dają pozorny brak spadku masy ciała. W diecie należy pamiętać o pokryciu zapotrzebowania na białka- najlepiej pełnowartościowe oraz żelaza.

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska