Co jeść, by zwalczyć anemię, a następnie schudnąć?

Co jeść by zwalczyć anemię i schudnąć? Mam 18 lat, 164 cm wzrostu i ważę 87,5 kg... Jestem w fazie otyłości, bardzo chciałabym schudnąć ale najpierw muszę pozbyć się anemii ;/ nie uprawiam żadnego sportu, a gdy biegam np na wf-ie w szkole baardzo szybko sie męczę (jedno niepełne okrążenie wokół boiska i już czuje jakbym miała zaraz zemdleć, kręci mi się w głowie i serce mi bije tak szybko jakbym przebiegła 5km...). Zatem zwracam się o pomoc. Co jeść aby pozbyć się anemii i stracić na wadze?

Jeśli chodzi o anemię to najlepiej wprowadzić do diety produkty bogate w żelazo. Należą do nich wątróbka, żółtka jaj, buraki, pestki dyni, szpinak czy sałata. Natomiast z zrzuceniem wagi w Pani przypadku najlepiej zrobić to pod okiem specjalisty. Najpierw wykonać badania w celu wyeliminowania innych chorób, by odpowiednio dobrać dietę. Następnie po całkowitym wywiadzie żywieniowo-zdrowotnym ustalić jadłospis na dwa tygodnie włączając aktywność fizyczną. I przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i dobre nastawienie, gdyż walka z otyłością nie jest prosta, ale możliwa. Chęci własne to już 50% sukcesu. Jeśli jest Pani zainteresowana indywidualną dietą zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Przyczyn anemii może być wiele np. metale ciężkie, pasożyty, nadmiar wapnia i wiele innych. Aby poszukać przyczyny może Pani zrobić analizę pierwiastkową włosów, która jest bardzo szczegółowym badaniem oceniającym funkcjonowanie organizmu. (więcej www.profilaktyka-zdrowia.pl). Z odchudzaniem proszę nie czekać, tylko skonsultować się z dietetykiem, który dostosuje posiłki do Pani aktualnych problemów.
Małgorzata Mięsowicz
tel. 606 130 841
www.miesowicz.fitdietetyk.pl
Zapraszam.

Dzień dobry.
Zachęcam do konsultacji lekarskiej i wykonywania stosownych badań. Zmniejszone wchłanianie np. żelaza przez organizm może być skutkiem m.in: diety ubogiej w żelazo, nieprawidłowego odżywiania, alkoholizmu, wegetarianizmu i przewlekłych biegunek. Zwiększona utrata żelaza może być wywołana np. obfitymi miesiączkami, krwawieniem z przewodu pokarmowego. Najlepszymi źródłami żelaza w diecie są: podroby, suche nasiona roślin strączkowych (groch, fasola, soczewica, cieciorka),drób, ryby, jaja, produkty zbożowe (płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty, makaron pełnoziarnisty), niektóre warzywa (buraki, boćwina, groszek). Zarówno produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego mogą być źródłem żelaza. Jednak żelazo pochodzące z produktów zwierzęcych (np. mięso, podroby, wędliny, jaja) jest lepiej przyswajana przez nasz organizm. Jeśli nie ma przeciwwskazana zalecam spożywać żelazo pochodzące z różnych źródeł. Wówczas stan zdrowia powinien się szybciej poprawić.
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska