Co jeść i ćwiczyć, aby odchudzić dolne partie ciała?

Witam :) Mam 160cm wzrostu i ważę 70 kg . Chciałabym schudnąć ,ale chudnięcie zaczyna się od górnych partii ciała. Jak mam ćwiczyć i co jeść żeby schudnąć a przy tym osiągnąć wagę 58kg

Z racji, że w tych częściach kobiecego ciała przepływ krwi jest zmniejszony, jednym ze sposobów na przyspieszenie utraty tkanki tłuszczowej jest wykonywanie czynności przyspieszających ten proces. Bieganie działa bardzo dobrze, więc jest świetnym sposobem na pozbywanie się tłuszczu z dolnych partii ciała (bieganie pod górkę będzie jeszcze lepsze, ponieważ jest bardziej intensywne). Nie można także zapominać o tym aby nie wykonywać treningu kardio godzinami, gdyż może to spowodować że ciało, a zwłaszcza dolne jego części, mogą zacząć zatrzymywać wodę, dając pulchniejszy wygląd. Dlatego proponuję połączyć trening kardio z treningiem siłowym z obciążeniem który spowoduje przyśpiesznie metabolizmu, a tym samym szybciej zacznie spalać się tłuszcz. Przykładowy zestaw ćwiczeń siłowych:
1.Przysiady w bok, nisko pośladki 2.Przysiad klasyczny 3.Start to sprintu (przenosisz środek ciężkości na jedną nogę którą lekko zginasz, drugą robisz ruch jakbyś chciała uderzyć się w klatkę piersiową kolanem) – ciało lekko pochylone jak do szybkiego biegu ale plecy proste 4.Wykroki chodzone i w miejscu. 5.Wyprosty nóg na maszynie.
Potencjalnie najważniejsza w walce z tłuszczem jest dieta. Należy dążyć do obniżenia kaloryczności w diecie uwzględniając jednocześnie Pani zapotrzebowanie energetyczne (niestety nie podała tu ile ma Pani lat). W celu redukcji tkanki tłuszczowej musi ograniczyć Pani w diecie węglowodany proste i zastąpić je złożonymi (pieczywo razowe, grube kasze, otręby). Dostarczać odpowiednią ilość białka, głównie w postaci chudego mięsa i nabiału, a także ograniczać tłuszcze nasycone. W diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców. Najważniejsze, aby prawidłowe żywienie szło w parze z treningiem.

Witam. Musi Pani jeść regularnie co 3-4 godziny, ograniczyć spożywanie węglowodanów: ryż, kasza, makaron, chleb itp. a zwiększyć spozywanie białka: mięso, ryby, jaja, ser biały chudy. Jeść dużo warzyw. Najlepiej jak z 4 posiłków, które sobie Pni ustali w dwóch nie będzie węglowodanów np w 2 i 4, tylko samo białko i warzywa, a w dwóch 1 i 3 białko i węglowodany (najlepiej chleb żytni, makaron durum, ryż brązowy lub basmanti, płatki owsiane) i oczywiście warzywa. Co do treningu musi Pani połączyć trening wzamcniający z aerobowym. Dużo ćwiczeń na dolne partie mięśniowe, ale górnych nie można pominąć. Dużo powtórzeń, małe obciążenia i krótkie przerwy. Jeśli Pani nie ćwiczyła i nie ma o tym pojęcia to najlepiej udać się do klubu i zasięgnąć wiedzy fachowca, ponieważ ważny jesy dobór, połączenie i przede wszystkim prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Pozdrawiam