Co jeść i ile dziennie kcal powinno się spożywać aby jak najszybciej schudnąć?

Mam 16 lat ważę 63 kilogramów przy wzroście 164 cm. Mam rozstępy i cellulit. Bardzo chciałabym schudnąć i się tego pozbyć jak najszybciej. Co mam robić i co jeść... Proszę o pomoc!
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała wskazuje na tendencję do otyłości, jednak znajduje się jeszcze w granicach szerokiej normy. Ze względu na Twój wiek niewskazane jest drastyczne odchudzanie, ponieważ jeszcze rozwijasz się. Poza tym proporcje Twojego ciała jeszcze będą ulegać zmianie, być może jeszcze urośniesz i sylwetka wysmukleje.

Nie powinnaś drastycznie ograniczać ilości kalorii w diecie. Twoja dieta powinna być urozmaicona, jednak powinnaś unikać potraw wysokokalorycznych: słodyczy, deserów, fast foodów, słonych przekąsek, potraw mącznych, słodzonych napojów itp. Jedz dużo warzyw, owoców, pieczywo razowe, kasze, chude mięso, ryby oraz chudy nabiał.

Posiłki powinny być regularne - to bardzo ważne.

Dodatkowo powinnaś zwiększyć aktywności fizyczną dziennie - to pomaga spalać zbędne kalorie. Wybierz jazdę na rowerze, intensywne spacery, basen, gry zespołowe, taniec lub inną aktywność, która sprawi Ci przyjemność.

Tutaj przeczytasz o diecie dla nastolatków: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow

Pozdrawiam