Co jeść i pić po usunięciu zęba?

Witam dzisiaj mialem usuwany zab mam pytanie co mozna jesc i pic po usunieciu zeba w dniu usuniecia i w kolejnych oraz kiedy bede mogl wrocic do normalnosci dziekuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od tego który ząb został usunięty. Sądzę, że na pewno nie można spożywać twardych pokarmów, gorących płynów. Sądzę, że co do normalności to wtedy gdy ustąpią objawy.