Co jeść na poszczególne posiłki?

chcialabym w kncu zdobyc pewna odpowiedz:) co jesc na sniadanie, co na II sniadanie, co na oabid a co na kolacje? czy to orawda,ze po 16. nie powinno się jeść owocow ?

Witam, często stosuje się następujący rozkład produktów:
I śniadanie: Płatki owsiane/kukurydziane z mlekiem/kefirem/jogurtem i owocem (np. bananem, kiwi, brzoskwinią, morelą suszoną) i orzechami.

II śniadanie: Kanapki z odrobiną masła/margaryny z serem żółtym/białym/szynką i warzywem (np. pomidorem, ogórkiem, papryką, rzodkiewką)

Obiad: Kasza/ryż/makaron/ziemniaki z mięsem chudym (np. indykiem, kurczakiem) i dużą porcją surówki (bez majonezu)

Kolacja: Ryż z rybą i dużą porcją surówki lub kanapki z chudą wędliną lub warzywa grillowane z kurczakiem

Nie zapominajmy o wypijaniu wody w ciągu dnia.
Jeśli potrzebujemy uzupełnić węglowodany np. po treningu to jak najbardziej owoc będzie dobrym rozwiązaniem nawet po godz. 16.
Pozdrawiam, www.dietifit.pl

Witam serdecznie!
Energetyczność rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h). Proszę zadbać aby dieta była bogata w warzywa i owoce, chude mięso np.drobiowe, chudy nabiał np.jogurty naturalne, sery twarogowe; mleko, produkty pełnoziarniste tj.ryż brązowy, kasza gryczana, pieczywo razowe, płatki owsiane. Owoce najlepiej spożywać najpóźniej podwieczorkiem.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. To wszystko zależy, jaki mamy cel. Czy chcemy stracić nieco na wadze? Czy wręcz przeciwnie - przytyć. A może chodzi Pani o racjonalną, zdrową dietę?
Na ogół schemat może wyglądać w ten sposób:
Śniadanie: chleb żytni na zakwasie + 2 sztuki jajka na miękko + pomidor i coś do picia.
II śniadanie: sałatka owocowa z kiwi, winogron, arbuza i brzoskwiń, lub do szkoły wafle ryżowe + garstka orzechów, dowolny owoc.
Obiad możemy komponować następująco:
I danie: dowolna zupa, np. warzywna (pietruszka, marchew, seler, kalafior, fasolka szparagowa, ziemniak, koperek)
II danie: warzywa na ciepło + mięso + surówka
konkretnie: ugotowany kalafior (dowolna, ale rozsądna ilość np. ½ małego kalafiora), 100 gr fileta z indyka grillowanego, oraz surówka z marchewki z jabłkiem (szklanka)
lub: zupa z zielonego groszku, brokuł, filet z kurczaka i surówka z kapusty kiszonej.
Podwieczorek: Orzechy włoskie garść, mandarynki 2 sztuki
Kolacja: plaster pieczonego fileta z indyka, ogórek konserwowany, pomidor.
Jeśli chodzi o jedzenie owoców po 16, to faktycznie w niektórych przypadkach powinniśmy być ostrożni. Owoce zawierają cukry proste (tzw. fruktozę), które mimo niskiego IG (indeksu glikemicznego) pomagają w syntezie kwasów tłuszczowych, (czyli w odkładaniu tłuszczu).
Lepiej na wieczór spożywać warzywa ubogo węglowodanowe, (które można jeść w dużych ilościach). Należą do nich: brokuły, kalafior, fasole (szparagowa, zielona), groch, cukinia, sałata, pomidor, szparagi, brukselka, kapusta, ogórki, szpinak oraz papryka.
Z owoców można jadać te o niskim indeksie glikemicznym - które są lepiej tolerowane przez organizm. Należą do nich: jabłka, pomarańcze, grejpfruty, gruszki, morele, czereśnie, wiśnie, truskawki, poziomki, maliny, brzoskwinie, śliwki oraz żurawina. Z powyższego wynika skąd u córki wzięła się taka teoria. Jest to prawda, ale jabłka należą do tej grupy „bezpiecznej”. Owoców nie zaleca się na kolację, czy do kolacji osobom bardzo otyłym.
Rodzaj posiłków zależy w dużym stopniu od nietolerancji pokarmowych, często nabiał, jogurty są niewskazane ze względu na nietolerancję kazeiny. Należałoby to zbadać i ustalić, co dla nas jest korzystne.
Po bliższe informacje zapraszam na stronę www.zwolenscy.pl bądź www.e-med24.pl :-))