Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść na śniadanie w diecie 2000 kcal?

Wedlug WHO dieta 2000kcal powinna zawierac ok 25g cukru... zalozmy wiec ze wstajemy rano sniadanko platki, mleko, garstka suszonych owocow, zeby platki smakowaly lepiej i banan... zjedlismy 60g cukru... czy to oznacza ze na sniadanie powinnismy zjeszcz szklanke wody??
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Błędy w dietach odchudzających

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań
31 poziom zaufania

Witam,

Absolutnie nie, oznacza to, że powinniśmy spożywać jak najmniej cukru prostego w naszym dniowym jadłospisie. Dobrym śniadaniem będzie jajecznica z warzywami.

Pozdrawiam,

Dietetyk Olga Marzol

www.chpdietetyka.pl

Dietetyk i psychodietetyk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
umów wizytę 0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
86 poziom zaufania

Dzień dobry,
Oczywiście odpowiednia podaż cukrów w diecie jest ważna. Chodzi o to, żeby było ich jak najmniej, szczególnie tych dodanych, które występują np. w słodyczach. W przypadku takiej diety należy pamiętać, aby spożywać przede wszystkim produkty zawierające węglowodany złożone, np. zboża czy warzywa strączkowe. W związku z tym, aby zmniejszyć podaż cukru to na śniadanie można zjeść śniadanie zawierające białka i tłuszcze, np. jajka w różnej postaci. Nie tylko podaż cukrów z dietą będzie niższa, ale takie śniadanie zapewni poczucie sytości na dłużej. Należy zwrócić uwagę na to że niektóre owoce zawierają dużo cukrów prostych, np. banan i wtedy lepiej ich unikać bądź zastąpić innymi. Powinno używać się z umiarem suszonych owoców, gdyż zawierają znaczne ilości cukrów.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Czy można “zjeść ciastko i mieć ciastko” – o kulinarnych szaleństwach i małych przyjemnościach.

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety