Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść na śniadanie w diecie 2000 kcal?

Wedlug WHO dieta 2000kcal powinna zawierac ok 25g cukru... zalozmy wiec ze wstajemy rano sniadanko platki, mleko, garstka suszonych owocow, zeby platki smakowaly lepiej i banan... zjedlismy 60g cukru... czy to oznacza ze na sniadanie powinnismy zjeszcz szklanke wody??
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań
33 poziom zaufania

Witam,

Absolutnie nie, oznacza to, że powinniśmy spożywać jak najmniej cukru prostego w naszym dniowym jadłospisie. Dobrym śniadaniem będzie jajecznica z warzywami.

Pozdrawiam,

Dietetyk Olga Marzol

www.chpdietetyka.pl

Dietetyk i psychodietetyk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry, Oczywiście odpowiednia podaż cukrów w diecie jest ważna. Chodzi o to, żeby było ich jak najmniej, szczególnie tych dodanych, które występują np. w słodyczach. W przypadku takiej diety należy pamiętać, aby spożywać przede wszystkim produkty zawierające węglowodany złożone, np. zboża czy warzywa strączkowe. W związku z tym, aby zmniejszyć podaż cukru to na śniadanie można zjeść śniadanie zawierające białka i tłuszcze, np. jajka w różnej postaci. Nie tylko podaż cukrów z dietą będzie niższa, ale takie śniadanie zapewni poczucie sytości na dłużej. Należy zwrócić uwagę na to że niektóre owoce zawierają dużo cukrów prostych, np. banan i wtedy lepiej ich unikać bądź zastąpić innymi. Powinno używać się z umiarem suszonych owoców, gdyż zawierają znaczne ilości cukrów. Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu! Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 696 884 351 Warto również przeczytać: Czy można “zjeść ciastko i mieć ciastko” – o kulinarnych szaleństwach i małych przyjemnościach.

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy