Co jeść po chemioterapii?

co może [powinna] jesc mama po chemioterapii oraz czy można by jej dac witamine b17 czy tez pestki z moreli

Witam,
bardzo ważne jest, by po zakończeniu chemioterapii szybko zacząć uzupełniać niedobory. Chory łatwiej poradzi sobie ze skutkami ubocznymi i infekcjami, jeśli będzie się zdrowo odżywiać. Zdrowo, to znaczy stosując urozmaiconą dietę złożoną z produktów z czterech głównych grup żywności: mięsa, drobiu i ryb, zbóż (pieczywa), nabiału oraz owoców i warzyw.
Dania należy przygotowywać z surowców świeżych i najlepiej tuż przed podaniem (nie przechowywać długo w lodówce i nie podgrzewać, szczególnie na tłuszczu). Potrawy nie powinny być gorące (najlepsze są letnie), ostre, kwaśne czy zbyt słodkie.
Dieta po chemioterapii musi być lekkostrawna.
Indywidualne menu dla konkretnego pacjenta powinniśmy uzgadniać z lekarzem i dietetykiem, bowiem dieta chorego uzależniona jest też od tego, który organ został zaatakowany przez nowotwór.
Życzę dużo zdrowia,
Sylwia Beyer-Wygońska

Badani kliniczne nie potwierdziły antynowotworowego działania amigdaliny, co gorsze w połączeniu z witaminą C może dojść do zatrucia organizmu, tworzy się bowiem cyjanek. Radzę skupić się na diecie wzmacniającej organizm z wykluczeniem cukrów prostych.
Pozdrawiam serdecznie.