Co jeść po laparoskopii metodą Nissena?

Witaj!Jestem 3dni po operacji laparoskopowej sposobem Nissena.Po zjedzeniu zmiksowany warzyw /marchew,kawałeczek pietruszki i selera oraz 1ziemniaka/ ugotowanych na skrzydełka kurczaka dostałem bólu żołądka. Natomiast po grysiku na mleku nie odczuwamy bólu .Jak powinienem jeść ,czy muszę trzymać i jak długo dietę.Co mogę jeść i w jakich ilościach.Ogólnie jestem na przeciwbólowych bo mnie jeszcze boli.Dziękuję i pozdrawia!

Lek. Katarzyna Szymczak

Nalezy stosować dietę lekkostrawną (produkty gotowane, nie smażone), jeść często, małe porcje. Dietę proszę stosować 1-2 miesiące, stoponiowo ją rozszerzając.
Pozdrawiam

W tak wczesnym okresie po operacji dieta powinna być w zasadzie tylko płynna, zmiksowane dietetyczne zupy, przyjmowane często w małych ilościach. Te ograniczenia w przełykaniu pokarmów po operacji mogą utrzymywac się przez kilka tygodni.